ארון תקשורת 10U

 
היום כמעט אין ארגון שאין בו חדר מחשבים שבו נמצא מערך השרתים של החברה. בכל חדר מחשבים יש כמובן ארונות תקשורת. ארונות התקשורת מרכזים את כל אמצעי התקשורת - החיווט, הטלפוניה, מתגי התקשורת, התקשורת הקווית וכו’, שומרים על הסדר ומאפשרים לשמור על ביטחון המחשבים השונים.

בפועל, בארונות התקשורת מותקנת ליבת הציוד התקשורתי המשרת את הארגון שמשתמש בו. ארונות התקשורת מכילים כמות גדולה של אלמנטים כגון נתבים, ספקים, כבלים ועוד. לכן, סביבת הארון ופנים הארון צריכים להיות מבוקרים כל הזמן, כדי לוודא את תקינות הרכיבים המאוכלסים בו. כך למשל, טמפרטורת הארון, האיוורור שלו, רמת הנגישות לרכיבים המותקנים בו צריכים להיות מבוקרים כל הזמן כדי לוודא שהארון מבצע את תפקידו - ומגן על התקשורת.
 

איך בוחרים ארון תקשורת?

 
לפני רכישת ארון תקשורת חשוב להבין את הצרכים המחשוביים. פעמים רבות, בעיקר בארגונים ובחברות קטנות, אנחנו לא יודעים מה יהיו הצרכים העתידיים בהיבט התקשורת, כיצד יראו חדרי התקשורת בעוד חמש שנים ומה תהיה רמת ההתפתחות של הארגון. לכן לעתים כדאי ללכת על בטוח.

אחד מארונות התקשורת הנפוצים ביותר היום הוא ארון תקשורת 10U. ארון תקשורת 10U מגיע בדרך כלל בעומק של 40-45 סנטימטרים, ובגובה של 50 סנטימטרים. מחיר ארון תקשורת 10U נע בין 400-600 שקלים בדרך כלל, והוא יכול להכיל ציוד בגודל בינוני. היתרון בארון תקשורת 10U הוא הגודל: מדובר בגודל ממוצע יחסית, וסביר להניח שבכל מקרה תמשיכו לעשות בו שימוש למשך שנים רבות. המחיר הנוח של ארון התקשורת הזה מאפשר לקנות עוד כמה נוספים במידת הצורך, אם צרכי התקשורת שלכם יגדלו במהלך השנים.
 

אז על מה צריך לחשוב כשקונים ארון?

 
תחילה, מה הן דרישות החשמל? בדקו כמה הזנות חשמל תצטרכו לחבר אל הארון, ולרוב אל תסתפקו באחת. שנית, מה הן דרישות האבטחה? יש כל מיני סוגים של ארונות חשמל, שעשויים מחומרים שונים. החומר שממנו עשוי ארון החשמל קובע מן הסתם את מחירו. לכן, אם דרישות האבטחה שלכם אינן גבוהות, תוכלו להסתפק בארון זול יותר. אולם, אם אתם צריכים שחדר השרתים יהיה מאובטח, השקיעו בארון מפלדה. שימו לב שהארון גדול מספיק כדי שיהיה ניתן להתקין בו מאווררים שיקררו את הציוד שמותקן בארון. יתרה מכך, בדקו את איכות ועמידות המדפים. האם אתם צריכים מדפים נשלפים?

מחפשים ארון תקשורת 10U, או כל ארון אחר? פנו אלינו בהקדם.
באברי אלקטרוניקה אנחנו מומחים בציוד תקשורת, וגם בארונות שמכילים אותו.