ארון תקשורת 6U

 
כמעט לכל ארגון או בית עסק יש חדר מחשוב. בליבת חדר התקשורת של כל ארגון עומדים ארונות התקשורת. הם אלה שאחראים על סידור רכיבי התקשורת, קירור, בקרה וארגון של האלמנטים השונים בחדר. אולם, יש חברות שחדרי השרתים שלהם בלבד הם בגודל של החלל כולו של חברות אחרות. לכל חברה יש את הצרכים המחשוביים שלה, ומתוך כך, כל חברה צריכה ארונות תקשורת אחרים.

אולם לפני שנבין מהם הסוגים השונים של ארונות התקשורת, עלינו להבין קודם - מה הם בכלל ארונות תקשורת, ואיזה פתרונות הם מציעים עבור אחסון אביזרי תקשורת.
ארונות התקשורת הם כמו שמשתמע, ארונות. הם מרכזים בתוכם את כל אמצעי התקשורת של הארגון, מהחיווט ועד המתגים והכבלים. באופן הבסיסי ביותר, ארונות תקשורת מאפשרים לשמור על אמצעי התקשורת מסודרים.

מעבר לכך, בארונות התקשורת נמצאת כמות גדולה של אלמנטים טכנולוגיים. כל הנתבים, הספקים והכבלים מאוכלסים בתוך ארונות המתכת, שעשויים בדרך כלל מפלדה. ארונות התקשורת מאפשרים להתקין מאווררים בסביבת הרכיבים כך שתמיד יישארו מקוררים כמו שצריך.

ארונות התקשורת אף משרתים את מטרת אבטחת המידע והאבטחה בכלל. רוב ארונות התקשורת מגיעים עם דלתות מנעול, כך שהגישה נחסמת לאמצעי התקשורת של הארגון עבור כל אדם חיצוני שאינו מורשה לגשת אליהם. כך הארון מגן על אמצעי התקשורת גם מגניבה, גם מפריצה וגם מהתחממות יתר.
 

אז איך בוחרים ארון תקשורת?

 
לארונות תקשורת יש מאפיינים רבים: הם מגיעים בגדלים שונים, עומקים שונים, חלקם מאובזרים יותר או פחות, ועשויים מסוגים שונים של מתכות. רוב האנשים נוטים לחשוב שארונות תקשורת מגיעים בגדלים עצומים, בגבהים של שני מטרים ועומקים של מטר. גם ארונות תקשורת כאלה אפשר להשיג, אך יש ארונות תקשורת קטנים הרבה יותר, שנועדו לחברות קטנות או לחדרי מחשוב צנועים, שלא צריכים את ארונות הענק.

הארון המתבקש עבור כל עסק שצורכי התקשורת שלו קטנים עד בינוניים, או שחדר המחשוב שלו קטן, הוא ארון תקשורת 6U. מדובר בארון שבדרך כלל מגיע בעומק של 30-50 סנטימטרים, ומהווה אחד מארונות התקשורת הקטנים והקומפקטיים ביותר.

מלבד גודלו, הוא מגיע עם כל המאפיינים של ארונות תקשורת ממוצעים - מהחומר החזק שממנו הוא עשוי ועד היכולת שלו לבקר את מצב השרתים שמאוחסנים בו. מחיר ארון תקשורת 6U יכול לנוע בין 300-500 שקלים, תלוי באביזרים הנלווים שלו.

פנו אלינו עכשיו כדי לקבל מידע נוסף על ארונות תקשורת וכיצד להשתמש בהם.