מערכות כריזה למפעלים

 
מפעלים מהווים סביבת עבודה מסוכנת. ברבים מהם נעשה שימוש בחומרים כימיים מסוכנים, או במכשירים כבדים שעלולים לפצוע את העובדים.
לכן, לצערנו, תאונות עבודה במפעלים הן לא דבר נדיר. אחת הדרכים למניעת תאונות עבודה היא התקנת מערכת כריזה למפעל.

היום כמעט אין מפעל שאין בו מערכת כריזה, שמהווה חלק חשוב בשמירה על בטיחות העובדים, וגם יעילה בהעברת מסרים בין חלקי המפעל השונים במידת הצורך.
מערכות כריזה למפעלים מאפשרות הפעלת אזעקה, מה שמאפשר במקרה חירום לפנות את עובדי המפעל במהרה, וכמובן, כריזת מסרים והודעות ברחבי המפעל, מה שמסייע בשמירה על היעילות ועל הסדר במקום.
 

היכן מתקינים מערכת כריזה למפעל?

 
התקנת מערכת הכריזה דורשת תכנון נכון. מערכת כריזה מחולקת לכמה חלקים, בהם המערכת המרכזית ורמקולים שניתן לפזר ברחבי המפעל. כשמחליטים על פיזור הרמקולים צריך לחשוב באופן אסטרטגי - כמה רמקולים צריך כדי שכל אחד ואחד מהנמצאים במפעל ישמע אותם? היכן צריך למקם אותם כדי לוודא שכל פינה מכוסה?

כך או כך - רק איש מקצוע מוסמך בעל הבנה של מבנה מפעל, בטיחות ותכנון עבודה יכול להחליט היכן המקום הנכון להתקין את מערכת הכריזה, וכמובן, איך להתקין את המערכת במובן הטכני. איש מקצוע המבין במערכות כריזה יוכל לוודא שאתם ממקסמים את יכולות המערכת: גם שליטה בניהול המפעל, גם מהירות וגם כמה יעילות בכמות הרמקולים ופיזורם.
 

על מה לחשוב כשבוחרים מערכת כריזה?

 
כמו שכבר הבנו, התפקיד הראשון והחשוב ביותר של מערכת הכריזה הוא האזעקה. המערכות המתקדמות ביותר הן אלו שמאפשרות גם כריזה וגם הפעלת אזעקה ברחבי המפעל במקרה חירום. השילוב בין שתי היכולות הללו יבטיחו שבמקרה של סכנה ניתן יהיה להזהיר את עובדי המפעל באופן מהיר, ברור ושמושך תשומת לב.

עוצמת הרעש - מפעלים הם חללי עבודה רועשים מאוד - המכונות, העובדים, תהליך הייצור. לכן, חשוב מאוד שמערכת הכריזה תהיה חזקה מספיק כך שגם במפעלים הרועשים ביותר ישמעו אותה, הרי בסוף, זו המטרה שלה. שימו לב שכשאתם בוחרים מערכת כריזה, אתם מוודאים שזו מערכת שמיועדת במיוחד למפעלים. כך תוכלו להיות בטוחים שהעצמה שלה נבדקה כמתאימה לחללי העבודה הרועשים ביותר.

מיגון המערכת - מערכת כריזה שנועדה למפעלים צריכה להיות ממוגנת ועמידה מפני פגיעה, כדי להבטיח שבכל מצב תוכל לבצע את תפקידה. זה אומר עמידה בפני מים, אש או חום כבד, אך גם חזקה מספיק כדי שתוכל לעמוד בפגיעת חפצים כבדים.

באברי אלקטרוניקה אנחנו מתמחים במערכות הגברה וכריזה לכל מטרה.
מחפשים מערכת כריזה למפעל? פנו אלינו ונשמח לעזור.